Boya kalınlığı ölçer olarak da adlandırılan Linshang otomotiv boya ölçer, araba boyası kalınlığını test etmek için kullanılan bir boya kalınlığı ölçerdir. Linshang otomotiv boya ölçer, alt tabakayı otomatik olarak tanımlayabilir. Kendinizi uygun maliyetli bir boya kalınlık ölçer bulmaya adadıysanız, aşağıda listelenen dijital kaplama kalınlık ölçerlerini inceleyebilirsiniz.

LS220 Boya Kalınlık Ölçer

Ölçüm aralığı:0.0-2000μm.

Hızlı ölçüm, 0,5 sn ölçüm aralığı.

Araba boyası kalınlığını ölçün.

Demirli/Demirsiz kalınlık ölçer.

LS236 Boya Kalınlığı Ölçer

Kolay okuma için çift ekranlı tasarım

OLED düşük sıcaklığa dayanıklı ekran kullanın

Metalik macunu tanımlayın

Ayırt demir galvanizli araba gövdesi

I. Otomobil Endüstrisi için Otomotiv Boya Metresi Nasıl Seçilir?

Modeli Ölçüm aralığı Ekran Çalışma sıcaklığı Bluetooth'u destekleyin
LS220 0-3500μm LCD*1 -20℃~50℃ ×
LS235
LS230 OLED*1 -40℃~50℃
LS232 OLED*2
LS236 OLED+LCD LCD: -20℃~50℃
OLED: -40℃~50℃

II. Araba boyası film kalınlığı nedir?

Araba boyası film kalınlığı mutlak bir değer değildir. Farklı markaların orjinal araba boya kalınlıkları birebir aynı değildir. Aynı arabanın farklı yerlerindeki boya filmi kalınlıkları bile biraz farklıdır.

Bazı arabaların tavanındaki boya filmi kalınlığı sadece 80μm civarında olabilirken, diğer yerlerdeki boya filmi kalınlığı 120μm olabilir. Arabanın boya filmi kalınlığını ölçerken, en önemli şey boya filmi kalınlığının her bir pozisyonda üniform olduğunu tespit etmektir. Alışılmadık bir modele ait bir araba ölçülürken, orijinal boya kalınlığı belirlenemezse, diğer konumların kalınlıklarını karşılaştırmak için araba tavan boyası film kalınlığı referans olarak kullanılabilir. Çatı konumu çizilmeye veya darbeye eğilimli olmadığından, konumdaki diğer boya film kalınlığı araba tavanındaki boya film kalınlığından biraz daha yüksektir. Kullanıcı, birden fazla ölçümden deneyim bulabilir. Bununla birlikte, çatıda 100 μm ve başka bir yerde 300 μm ölçülürse, daha kalın olan alanın yeniden boyanması veya çizilmesi muhtemeldir.

Farklı sahneler için geçerli olan normal mod ve QC modu arasında geçiş desteği. Normal mod: Koyma ve testten sonra hızlı okuma; QC modu: üst ve alt limit değerini ayarlayarak ve "Geçti" ya da geçmediğini değerlendirerek gelen malzeme üzerinde hızlı kontrol gerçekleştirin.