Alt tabakayı otomatik olarak tanımlayabilen kuru film kalınlık ölçer olarak da adlandırılan Linshang kaplama kalınlık ölçer. Kaplama kalınlığı ölçümü, kaplama kalınlığı ölçümü, yanmaz ve antikorozif kaplama kalınlığı ölçümü vb. gibi çeşitli alanlarda kullanılabilir. LS220H, LS221, LS223 gibi çift kullanımlı kaplama kalınlığı ölçer, demirli ve demirsiz yüzeyler için uygundur. LS225+F500, demirli alt tabakalar için özeldir ve LS225+N1500, demir dışı alt tabakalar için özeldir.

Ayrıntılı kaplama kalınlık ölçer seçimi ve kaplama kalınlık ölçer SSS için lütfen "Kaplama Kalınlığı Ölçer Seçimi ve SSS" ve "Boya Kalınlık Ölçer Seçimi ve SSS" bölümlerini okuyun veya bu sayfanın altındaki SSS'ye göz atın.

LS220H Kuru Film Kalınlık Ölçer

Son derece hassas prob, 0,5s ölçüm aralığı.

Demirli/Demirsiz kalınlık ölçer.

2000μm içinde kuru film kalınlığı ölçümü.

Yüksek doğruluk ve iyi tekrarlanabilirlik.

LS221 Kaplama Kalınlığı Ölçer

Ölçüm aralığı: 0.0-5000μm.

Hızlı ölçüm, 0,5 sn ölçüm aralığı.

Demirli/Demirsiz kalınlık ölçer.

Dar alanda kullanılan özel kalınlık ölçer.

LS225+F500 Kaplama Kalınlığı Ölçer

Kaplama kalınlığını 10 μm'nin altında ölçün. 

Dijital salınım teknolojisini benimseyin.

Test fikstürü isteğe bağlıdır. 

1-5 puan kalibrasyonunu destekleyin.

LS225+N1500 Ultra İnce Kaplama kalınlığı Test Cihazı

10μm'nin altındaki ultra ince kaplama kalınlığını test edin.

Girdap akımı ölçüm prensibi.

Demir dışı metal yüzeylerde kaplama kalınlığını test edin.

Ölçüm aralığı:0-1500μm.

LS225+N2000 Kaplama kalınlığı Test Cihazı

1. Geniş düz alanlı kaplama kalınlığını ölçmek için profesyonel

2. PCB kartı boya kalınlığı ölçümü için uygundur

3. Ölçümü, tutarlı basıncı, sabit değeri tetiklemek için kendi ağırlığınızı kullanın

4.Maksimum ölçüm aralığı 2000μm

Uygun Kaplama Kalınlığı Ölçer Nasıl Seçilir?

I. Kaplama Kalınlığı Ölçer Uygulaması (Tahribatsız Muayene)

Linshang kaplama kalınlığı ölçer, çeşitli manyetik metal yüzeyler (çelik, demir vb.) üzerindeki manyetik olmayan kaplamaları ve manyetik olmayan metal yüzeyler (alüminyum, bakır, çinko vb.) üzerindeki iletken olmayan kaplamaları ölçebilir. Hem girdap akımı hem de manyetik ölçüm prensibini kullanan çift kullanımlı kaplama kalınlığı ölçüm cihazıdır. Müşterilerimize sektörlerine göre çeşitli kaplama kalınlıkları sunuyoruz. 2020'de en iyi kaplama kalınlığı ölçüm cihazını bulmak istiyorsanız, lütfen aşağıda paylaştığımız kaplama kalınlığı ölçüm bilgilerini okuyun.

1. Otomobil endüstrisinde otomotiv boya ölçer

Otomobilin yeniden boyanıp boyanmadığını, sac levha veya başka onarımlar yapılıp yapılmadığını belirlemek için otomobil yüzey boya kalınlığı bir otomotiv boya ölçer ile ölçülür. Araba buna göre değerlendirilir. Kullanılmış arabanın onarım konumu, otomotiv boya ölçer kullanılarak hızlı bir şekilde bulunabilir. Araç boya ölçeri araç boyası yüzeyine dikey olarak yerleştirin, bu konumun boya kalınlığı hemen ekranda görüntülenir. Bilimsel olarak ölçülen verilerle, kullanılmış arabanın durumu daha sezgiseldir.

2. Diğer endüstrilerde (özellikle yüzey işleme endüstrisinde) kaplama kalınlık ölçer kullanımı

Korozyon önleyici, yangına dayanıklı, korozyon önleyici, aşınma önleyici, ısı yalıtım kaplamaları ve diğer malzemelerin kalınlığı, boya, kaplama, mürekkep, anotlanmış katman, elektrolizle kaplanmış katman, termal sprey kaplama gibi kaplama kalınlık ölçer ile ölçülebilir. vb. Linshang kaplama kalınlık ölçerlerin farklı modelleri farklı endüstrilerde kullanılmaktadır. Örneklerden bazıları aşağıda listelenmiştir:

coating-thickness-gauge-23011003.jpg
Linshang kaplama kalınlık ölçer farklı malzemeleri ölçer

3. Metal bazlı diğer malzemelerin kalınlık testi

Film, cam, plastik, kauçuk, seramik, emaye gibi malzemeler Linshang kaplama kalınlık ölçer ile ölçülebilir. (sağlanan sıfır ayar plakaları ve diğer manyetik olmayan metal malzemelerin test kalınlığı ile sıfır ayarı yapın).

II. Kaplama Kalınlığı Ölçer Nasıl Seçilir?

Modeli Prensipler Kesinlik Ölçüm Alanı Ölçüm aralığı
LS220H

Fe: Salon Etkisi

NFe: Girdap akımı

≤±(3% okuma+2μm) Ø > 25mm 0.0-2000μm
LS221
LS223

Fe:0.0-5000μm

NFe:0.0-3000μm

LS225+F500 Manyetik İndüksiyon 5 nokta kalibrasyonundan sonra ≤±(2% okuma+0,3μm) Ø > 7mm 0.0-500μm
LS225+N1500 girdap akımı 0.0-1500μm

1. Dahili sensör mü yoksa harici sensör probu mu?

 • LS220H kaplama kalınlığı ölçer, tek elle çalıştırılabilen entegre proba sahiptir. Operasyon nispeten basittir.

 • LS221, LS223 ve LS225 kaplama kalınlık ölçerlerinde harici problar bulunur. Bu üç kaplama kalınlığı ölçerin probları ana bilgisayara bir hat üzerinden bağlanır. Prob çok küçüktür ve dar bir alana yerleştirilebilir veya ölçülen konum daha yüksek veya daha düşük olduğunda kullanılabilir. Göstergeyi tutmak için başka bir el kullanabiliriz, böylece verileri kolayca okuyabiliriz.

2. Ultra küçük boyutlu veya düzensiz şekilli iş parçası?

 • Özel bir şekle veya küçük boyutlu ve büyük bir yaya sahip bir metal malzemeyi ölçmek istiyorsanız, lütfen LS225 kaplama kalınlık ölçeri seçin. LS225 kaplama kalınlığı test cihazının iki probu vardır: F500 ve N1500.

  LS225+F500 kaplama kalınlığı test cihazı, demir içeren metal yüzeyler üzerindeki kaplama kalınlığını ölçmek için kullanılır. Kaplama kalınlığı ölçüm aralığı 0.0-500μm'dir.

  LS225+N1500 kaplama kalınlığı test cihazı, demir dışı metal yüzeyler üzerindeki kaplama kalınlığını ölçmek için kullanılır. Kaplama kalınlığı ölçüm aralığı 0.0-1500μm'dir.

 • Ölçtüğünüz malzemenin çapı 25 mm'den büyükse ve belirgin ark yoksa lütfen LS220H, LS221 ve LS223 kaplama kalınlık mastarlarını seçin.

3. Büyük kalınlık, sıradan kaplama kalınlığı veya ultra ince kaplama?

 • Ultra ince kaplama tabakasının (<500μm) kalınlığını ölçmek istiyorsanız, lütfen LS225 kaplama kalınlığı ölçeri seçin.

 • Kaplama kalınlığını 2000μm (2mm) dahilinde ölçmek istiyorsanız, lütfen LS220H veya LS221 kaplama kalınlık ölçerlerini seçin.


 • Kalın kaplama kalınlığını ölçmek istiyorsanız, lütfen LS223 kaplama kalınlığı ölçeri seçin.F5N3'ün kaplama kalınlığı ölçüm aralığı 0-5000μm (manyetik metal alt tabaka), 0-3000μm (manyetik olmayan metal alt tabaka) şeklindedir.

III. Kaplama Kalınlığı Ölçer hakkında SSS

1. Kaplama kalınlığı ölçerin ölçüm prensibi nedir? "Fe" ve "NFe" ne anlama geliyor?

 • Linshang kaplama kalınlık ölçer (LS225 kaplama kalınlık ölçer hariç) manyetik indüksiyon ve girdap akımı prensibini benimser.

 • Kaplama kalınlık ölçer, "Fe (demirli)" ve "NFe (demirsiz)" iki farklı metal alt tabakayı otomatik olarak tanıyabilir. Manyetik metal alt tabakaları (çelik, demir gibi) ölçmek için "Fe (demir)" modunun ve manyetik olmayan metal alt tabakaları (alüminyum, bakır gibi) ölçmek için "NFe (demir dışı)" modunun kullanılması önerilir. . Alt tabaka türü için "Otomatik" modunu da seçebilirsiniz. Kaplama kalınlık göstergesi, alt tabaka tipini otomatik olarak tanıyabilir ve ölçüm modunu değiştirebilir.

2. Linshang kaplama kalınlığı ölçerin tepki hızı nedir?

Linshang kaplama kalınlığı ölçer yanıt hızı, piyasadaki diğer kaplama kalınlığı ölçerlere kıyasla çok hızlıdır. Son derece hassas bir prob kullanır, ölçüm 0,5 saniyede tamamlanabilir.

3. "mil" ve "μm" nedir? Kaplama kalınlık ölçer birimi nasıl dönüştürülür?

 • "mil" ve "mikron" terimleri kalınlık ölçüm birimleridir.

 • İngiliz sisteminde 1 mil = 0,001 inç

 • Metrik sistemde "1 μm" bir mikron anlamına gelir, 1 μm = 0,001 mm

 • Milleri Mikrona çevirmek için: 1 mil = 25,4 μm