Ultrasonik kalınlık ölçerler (ultrasonik kalınlık test cihazları, ultrasonik duvar kalınlığı ölçerler, ultrasonik kalınlık ölçerler, vb.), korozyonun metal, borular üzerindeki etkilerini ölçmek için ideal olan ultrasonik teknolojiyi kullanarak çelik, plastik ve daha pek çok malzemenin duvar kalınlığını ölçer. veya erişimin bir tarafla sınırlı olduğu herhangi bir yapı.

LS211 Ultrasonik Kalınlık Ölçer

Malzeme kalınlığının tahribatsız muayenesi, hızlı ve güvenli

Geniş ölçüm aralığı: 0.8mm-600mm

Yüksek çözünürlük:0.001mm

5 MHz çift elemanlı dönüştürücü probu

LS212 Ultrasonik Kalınlık Ölçer

Malzeme kalınlığının tahribatsız muayenesi, hızlı ve güvenli

Ölçüm aralığı: 0.8mm-350mm

Yüksek çözünürlük:0.001mm

Otomatik Kazanç Fonksiyonu

LS213 Ultrasonik Kalınlık Ölçer

Malzeme kalınlığının tahribatsız muayenesi, hızlı ve güvenli

Ölçüm aralığı: 0.8mm-350mm

Çözünürlük:0.01mm

Çeşitli malzemelerin geniş ses hızı aralığından seçim yapın

Ultrasonik kalınlık ölçerlerin ölçüm prensibi nedir?

Linshang ultrasonik kalınlık ölçerler, bir ses bariyeri ile ayrılmış, açılı iki bağımsız transdüserden oluşan çift kristal prob özelliğine sahiptir. Aletler tek yankı ölçüm prensibini kullanır. Bir dönüştürücü, arka duvara çarptıktan sonra geri dönen probun içindeki ultrasonik darbeleri gönderir ve başka bir dönüştürücü yankıyı alır. Ses hızı ve gönderilen darbeler ile alınan yankı arasında geçen süre ile malzemenin kalınlığını hesaplar.

Bazı ultrasonik kalınlık ölçer ölçüm uygulamaları nelerdir?

Birçok endüstride, öğelerin normal çalışması veya yapı güvenliği için malzemenin durumunu doğrulamak amacıyla duvar kalınlığının ölçülmesi esastır. LS211 ultrasonik kalınlık ölçer, gemiler, tanklar, borular veya çelik yapı gibi tamir edilip değiştirilmeyeceğini kontrol etmek için çeşitli aksesuarların veya metalik yapıların kalınlığını test etmede yaygın olarak kullanılabilir. Gösterge, petrol, kimya, metalurji, gemi yapımı, havacılık ve uzay çeşitli alanları için geçerlidir.

Linshang ultrasonik kalınlık ölçerlerin avantajları nelerdir?

  1. Gösterge tarafından yayılan ve alınan ultrasonik sinyaller arasında geçen süreyi kaydetmek için birinci sınıf zaman çiplerini benimsemek.

  2. Bu göstergeler, paslanmaz çelik gövdeli ultrasonik çift kristal prob kullanır ve dağınıklığı etkili bir şekilde azaltabilir, hassastır, serttir ve dayanıklıdır.

  3. Otomatik Kazanç, ultrasonik sinyali yükseltmek için değiştirilebilir, böylece yayılan darbe, yayılırken dönüştürücü tarafından doğru bir şekilde yakalanır ve doğru veriler elde edilir.

  4. Yüksek hassasiyet, LS211'in Çin yetkili metroloji enstitüsünü geçmesini sağlar.

  5. Metalik (demir, bakır, alüminyum) ve metalik olmayan malzemeler (plastik, seramik, pleksiglas) dahil olmak üzere birçok malzemenin yerleşik ses hızı.

  6. Birden çok malzemenin yerleşik ses hızı.

  7. Dayanıklı kauçuk kavramalı ergonomik tasarım.

Bazı malzemelerin kalınlık denetimi, hem operatör hem de kamu güvenliğini sağlamak için gereklidir. Örneğin, Tehlikeli maddeleri taşıyan borular veya tanklar, üzerinde ve bileşenlerinde herhangi bir yerde aşınma ve korozyon olabileceği tespit edilebilir, bu nedenle bu potansiyel tehlikeleri belirlemek ve onarmak için kalifiye denetçiler tarafından periyodik muayene yapılmalıdır. Linshang ultrasonik kalınlık ölçerler, kalınlıklarını ölçmek için ideal seçimlerdir.