Linshang, bir parlaklık ölçer üreticisi olarak veri istatistikleri fonksiyonu ve yazılımı ile 60 derecelik parlaklık ölçerler üretir. En iyi parlaklık ölçer, parlaklık ölçümü yapabilir ve boya, araba ve mermerin parlaklık homojenliğini yargılayabilir. Linshang parlaklık ölçerler, matbaa gibi verimli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. , boya, kaplama, mürekkep, plastik, kağıt, karo, taş, metal, kaplama tabakası vb.

Linshang Gloss metre fiyatı ve parametreleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen "Parlak Metre Seçimi ve SSS" bölümünü okuyun.

LS190 Parlaklık Ölçer

60° üniversal açılı tasarım ve 200GU'ya kadar maksimum ölçüm aralığı

Uygun maliyetli parlaklık ölçer

Koy ve test et, kullanımı kolay

Ölçüm verimliliğini artırmak için QC modunu destekleyin

LS192 Parlaklık ölçer

1. 60° evrensel açıyı benimser ve ölçüm aralığı 0-1000GU'dur.

2. Kullanımı kolaydır ve serbest bırakıldıktan hemen sonra test edilebilir ve QC algılama işlevi de açılabilir.

3. Sıcaklık kompanzasyon fonksiyonu ile değer sabittir ve sık kalibrasyona ihtiyaç duymaz.

4. Birinci sınıf çalışan parlaklık ölçüm cihazının gerekliliklerini karşılayın ve Metroloji Enstitüsünün denetiminden geçtiğinden emin olun.

5. Küçük ve taşınabilir, tamamı alüminyum gövde, çok iyi doku.

LS193 mini ölçüm açıklığı parlaklık ölçer

evrensel açı 60°, aralık 0-1000GU.

3*6mm ölçüm açıklığı, 1.5*3mm ölçüm noktası Mini boyutlu malzemeleri ölçmek için uygundur.

kararlı veri sağlayan sıcaklık dengeleme etkisi, sık kalibrasyona gerek yoktur.

1. sınıf çalışan makine gereksinimlerini karşılıyor, cihazımızın herhangi bir ulusal metroloji enstitüsünden kalibrasyonu geçeceğini garanti ediyoruz.

LS195 uygun maliyetli parlaklık ölçer

Uygun maliyetli parlaklık ölçer

Koy ve test et, kullanımı kolay

Ölçüm verimliliğini artırmak için QC modunu destekleyin

LS196 Parlaklık ölçer

60° üniversal açılı tasarım ve 1000GU'ya kadar maksimum ölçüm aralığı

Yüksek hassasiyet ve Çin Grade 1 parlaklık ölçer standartlarına uygundur

Ölçüm verimliliğini artırmak için QC modunu destekleyin

LS197 Parlaklık Ölçer

20°/60°/85° çok açılı ölçüm modları

2000GU'ya kadar geniş aralık tasarımı

Yüksek hassasiyet ve Çin'in birinci sınıf çalışma makinesi standartlarına uygundur

I. Parlaklık ölçer nedir?

Parlaklık ölçer (glossmetre), nesne yüzeyindeki aynasal yansımayı (parlaklığı) ölçmek için kullanılan bir parlaklık ölçüm cihazıdır.Boya, otomotiv, mermer, matbaa kağıdı, plastik, seramik, taş gibi malzemelerin parlaklığını ölçebilir. , bambu, deri ve diğer birçok malzeme Parlaklık test cihazları, parlaklık birimleri (GU) cinsinden ifade edilen ölçülebilir parlaklık ölçümleri sağlar.

II. Parlaklık ölçer nasıl kullanılır?

Birçok kişi bir parlaklık ölçerin nasıl çalıştırılacağıyla ilgilenir.Basit bir işlem birçok kullanıcıya fayda sağlar.Farklı parlaklık ölçerleri kullanma yöntemi farklı olacaktır.Cihazda çok fazla düğme varsa ve hantal ayarlar gerektiriyorsa, olmayanlar için nispeten karmaşıktır. Portatif boyutlu Linshang 60° parlaklık ölçer kullanarak, aynasal yansıma parlaklık ölçümünü tek elle tamamlayabiliriz.

III. Parlaklık ölçeri seçmeyle ilgili ipuçları

Modeli Ölçüm aralığı Ölçüm Açıklığı Minimum Test Malzemesi boyutu
LS190 0-200GU 9mm*15mm 20mm*10mm
LS192 0-1000GU 9mm*15mm 20mm*10mm
LS193 0-1000GU 1.5mm*3mm 3mm*6mm
LS195 0-200GU 9mm*15mm 20mm*10mm
LS196 0-1000GU 9mm*15mm 20mm*10mm
LS197

20°: 0-2000GU

60°: 0-1000GU

85°: 0-160GU

20°: 9mm*9mm

60°: 9mm*15mm

85°: 5mm*38mm

57mm*10mm

1. Parlaklık ölçer ölçüm doğruluğu

Üç sınıf parlaklık ölçer vardır: standart parlaklık ölçer, birinci sınıf çalışma parlaklık ölçer ve ikinci sınıf çalışma parlaklık ölçer. Yüksek hassasiyetli parlaklık test cihazı, birinci sınıf çalışan parlaklık ölçer standartlarını karşılayabilir. Ve aletin tekrar üretilebilirliği (bir aletin aynı test koşulları altında yapılan çoklu testler için veriler sabittir) ve tekrarlanabilirliği (aynı test koşulları altında aynı alet partisinin birden fazla testi için veriler tutarlıdır) çok iyi. Linshang parlaklık ölçüm cihazı, Çin'in birinci sınıf çalışma parlaklık ölçüm cihazları standardını karşılar.

2. Parlaklık ölçer işlevleri

Farklı markaların parlaklık ölçerleri farklıdır. İşlev, gerçek ihtiyacınıza göre seçilebilir. Parlaklık ölçeri seçerken birkaç işlev önemlidir, bu işlevleri aşağıdaki bölümde listeleyeceğiz:

2.1 Yüksek hassasiyet

Parlaklık test cihazının hassasiyeti, parlaklık ölçümünde önemli bir rol oynar. Yüksek hassasiyet, aynı test malzemesini ölçmek anlamına gelir, ölçülen veriler parlaklık ölçerin doğruluğunu aşmaz. (Farklı parlaklık ölçerler farklı ölçüm doğruluğuna sahiptir).

2.2 kalite kontrol için

Parlaklık ölçer desteği, farklı sahneler için geçerli olan normal mod ile QC modu arasında geçiş yapar. Normal mod: Koyma ve testten sonra hızlı okuma; QC modu: üst ve alt limit değerini ayarlayarak ve "Geçti" ya da geçmediğini değerlendirerek gelen malzeme üzerinde hızlı kontrol gerçekleştirin.

ls192-kalite-kontrol-modu.jpg

2.3  Açılışta kendi kendini denetleme

Tüm parlaklık dedektörlerinde bu işlev yoktur. Açılışta kendi kendini denetleme işlevine sahip Linshang parlaklık ölçer, standart kartın kirlenip kirlenmediğini otomatik olarak yargılayabilir ve standart değeri etkileyen standart tahta kontaminasyonunun neden olduğu yanlış ölçümü önlemek için bir uyarı verebilir.

2.4 Diğer fonksiyonlar

Bu fonksiyonların yanı sıra diğer fonksiyonlar da oldukça kullanışlıdır. Linshang parlatıcı denetleyicisi küçük boyutludur ve taşıması kolaydır. Linshang parlaklık ölçer ayrıca ücretsiz PC yazılımı sağlar ve kararlı verilere sahiptir.

IV. 60 derece parlaklık ölçer analizi

parlaklık ölçer ölçüm açısı.jpg

Yukarıdaki şekilde gösterildiği gibi, az parlak malzemelerin aynasal yansıtma yeteneği zayıftır.

Ölçüm için 20 derecelik bir parlaklık ölçer kullanılırsa, dedektör tarafından alınan ışık akısı, malzeme yüzeyi tarafından yansıtıldıktan sonra çok zayıftır. Veriler, siyah camın yansıttığı ışıkla karşılaştırıldığında küçüktür. Farklı parlaklık düzeylerine sahip az parlak malzemeleri ölçerken, ölçülen değer biraz değişir. Çözünürlük, ince parlaklık farklarını ayırt edecek kadar doğru değil.

Benzer şekilde, çok parlak malzemeleri ölçmek için 85 derecelik parlaklık ölçer kullanılırsa, çözünürlük de parlaklık farkını ayırt edecek kadar doğru değildir. Bu nedenle, düşük parlaklıktaki malzemeler için 85 derecelik parlaklık ölçer ve yüksek parlaklıktaki malzemeler için 20 derecelik parlaklık ölçerin seçilmesi önerilir. Orta parlaklığa sahip malzemeleri ölçmeniz gerekiyorsa, çok parlak ve az parlak malzemelerin yüzeyini ölçerken 60° parlaklık ölçeri ve 60 derece açılı parlaklık ölçeri seçebilirsiniz.

Farklı parlaklık malzemelerini ölçen üç farklı açılı parlaklık ölçerin eğrilerinden görülebilir: 60 derece açılı parlaklık ölçerler, çok parlak malzemeleri ölçerken 85 derecelik parlaklık ölçerlerden ve düşük parlak malzemeleri ölçerken 20 dereceden daha iyidir. .

Çoğu 60 derecelik parlaklık ölçer, 200GU test aralığına sahiptir, bu nedenle 60 derecelik parlaklık ölçerler, çoğu malzemenin yüzey parlaklığını test etmek için uygundur. Örnek olarak, 60° evrensel açı, 200GU ve 1000GU parlaklık ölçüm aralığı ve 0,1GU çözünürlük ile Linshang parlaklık ölçeri alın. Bu şekilde, yüksek parlaklıkta veya düşük parlaklıkta malzeme ne olursa olsun test edilebilir, farklı malzemelerin parlaklık farkını ayırt etmek için yeterli çözünürlük vardır. Ayrıca çok parlak malzemelerin test gereksinimlerini karşılamak için yeterince geniş bir aralık vardır.

Linshang parlaklık ölçer, ultra yüksek hassasiyeti ve iyi tekrarlanabilirliği ve yeniden üretilebilirliği nedeniyle piyasada çok popülerdir. Uygun bir parlaklık ölçerin nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen "Bir Parlaklık Ölçerle Parlaklık Nasıl Ölçülür?" bölümüne bakın.