Boya Kalınlığı Ölçer Seçimi ve SSS

Boya kalınlık göstergesi esas olarak kullanılmış arabaların boya yüzey kalınlığını tespit etmek için kullanılır. Araç gövdesinin farklı yerlerinde boya yüzey kalınlığını test ederek aracın hangi yerlerinin yeniden boyandığını, macunlandığını ve sac tamir edildiğini belirleyebiliriz.

Genel olarak, alıcı ikinci el bir araba satın alırken, bir arabanın tamir edilip edilmediğini çıplak gözle gözlemleyemez. Görülse bile, yalnızca deneyime dayalı olarak arabanın değerini objektif olarak değerlendirmek zordur. Bu sırada profesyonel boya kalınlık ölçer kullanılabilir.

I. Linshang Boya Kalınlık Ölçer Seçim Tablosu

Modeli LS220 LS220B LS233 LS235 LS236
Dış görünüş
Görüntülemek 128×48 nokta vuruşlu LCD 128×48 nokta vuruşlu LCD Ön: 128×48 nokta vuruşlu LCD;Üst: 128×64 nokta vuruşlu OLED 128×48 nokta vuruşlu LCD, Üç renkli LCD arka ışık istemi Ön: 128×48 nokta vuruşlu LCD, üst: 128×64 nokta vuruşlu OLED
Çalışma sıcaklığı -20℃-50℃ -20℃-50℃ -40℃-50℃ -20℃-50℃ -40℃-50℃
Metal macunu tanımlayın / / / Destek Destek
Demir galvanizlemeyi tanımlayın / / / Destek Destek
Bluetooth / Destek / / /
Cep telefonu uygulaması / Destek / / /
Maksimum saklanan veri 9 sets 999 sets (Stored in APP) 9 sets 9 sets 9 sets
Sonda yakut
Ölçüm prensibi Fe:Hall Etkisi / NFe:Eddy akımı
Ölçüm aralığı 0-3000μm
Ölçüm aralığı 0,5 saniye
Birim μm ve mil
Dil Çince ve İngilizce
Kesinlik ≤±(3% okuma+2μm)
Çözünürlük (0μm – 99,9um) :0,1μm(100μm – 999μm) :1μm(1mm – 2 mm) : 0,01mm
minimum eğrilik Dışbükey:5mm / İçbükey:25mm
Minimum yüzey kalınlığı Fe:0.2mm / NFe:0.05mm
Güç kaynağı 2 adet 1.5V AAA alkalin pil
Demir veya alüminyum gövdeyi otomatik olarak tanımlayın ve ölçüm modunu değiştirin.
modeli: LS220
Bluetooth aracılığıyla iletişim kurulabilir ve test raporu Uygulama tarafından paylaşılabilir.
modeli: LS220B
Düşük Sıcaklığa Dayanıklı OLED + Yüksek çözünürlüklü LCD, Demir içeren ve demir içermeyen metal alt tabaka.
modeli: LS233
Metalik macun ve demir galvanizli, Üç renkli LCD arka ışık istemini tanımlayın.
modeli: LS235
Metalik macunun düşmanı
OLED düşük sıcaklığa dayanıklı ekran
modeli: LS236

II. Linshang Boya Kalınlık Ölçer Ürün Detayları

 1. Veriler kararlı ve sürüklenmiyor. Cihaz, eksi 20 santigrat derece gibi düşük bir sıcaklıkta kullanılabilen bir sıcaklık dengeleme işlevi kullanır. Aynı zamanda, sensör sinyalinin kararlılığını sağlamak için analog sinyal sayısallaştırma işlevini destekler.

 2. Uzun servis ömrü. Cihaz bir yakut probu kullanır. Yakutun sertliği, doğada sadece elmastan sonra ikinci olan 9'dur. Uzun süreli kullanım sağlayabilen aşınmaya dayanıklı ve korozyona dayanıklıdır.

 3. Demir ve alüminyum için çift kullanım, araç gövdesi malzemesini otomatik olarak tanımlar ve ölçüm modunu değiştirir. Cihaz iki ölçüm prensibi kullanır. Geleneksel tek ölçüm prensibinden farklı olarak, bu iki boya kalınlık ölçer, manyetik metal ve manyetik olmayan metal otomobil gövdelerindeki boya yüzey kalınlığını ölçebilir. Cihaz, ölçülen nesne alt tabakasını tanımlayabilir ve kullanımı daha rahat ve hızlı olan ölçüm modunu otomatik olarak değiştirebilir.

 4. Birden çok dil ve birden çok birim mevcuttur. Cihaz, μm ve mil birimleri arasında geçiş yapabilir ve Çince ve İngilizce ekran arayüzlerini destekler.

 5. Kalibrasyon gerekmez, sadece sıfır ayar. Önyüklemeden sonra alet verilerini kalibre etmek için çok sayıda standart plaka kullanmaya gerek yoktur. Linshang boya kalınlık göstergesinin, ölçümü başlatmak için yalnızca sıfır plakasında veya boyasız gövdede sıfırlanması gerekir.

 6. Standart boya kalınlık göstergesi ve Bluetooth'lu boya kalınlık göstergesi seçilebilir. Çoğu müşteri için, geleneksel boya kalınlığı ölçer LS220, günlük kullanılmış araba muayene işini tamamlayabilir ve kullanılmış arabaların değerini büyük miktarda veri aracılığıyla kapsamlı bir şekilde değerlendirmesi gereken bazı müşteriler için, Bluetooth LS220B'li boya kalınlığı ölçer onlara yardımcı olacaktır. verileri depolayın ve bir test raporu oluşturun. Gerekirse raporu mobil APP'den paylaşabilir veya yazdırabilirsiniz.

 7. Düşük sıcaklığa dayanıklı araba boya sayaçları tek ekranlı ve çift ekranlı olarak mevcuttur.

  Linshang, -40°C ortamında ikinci el arabaları ölçmek için araba boya ölçer kullanma sorununu çözen ilk OLED araba boya ölçeri geliştirdi. Dış mekanlarda -40°C'de kullanılsa dahi yanıt verebilir ve gecikme yapmaz. OLED çift ekranlı LS233 araba boyası ölçer, farklı konumları ölçerken okumak için çok uygundur.

IV. Linshang Boya Kalınlık Ölçer hakkında SSS

 1. 1. Standart model ile Bluetooth modeli boya kalınlık ölçer arasındaki fark nedir, Bluetooth modelinin avantajı nedir?

  Bluetooth tipi boya kalınlığı ölçer için karşılık gelen bir mobil APP vardır ve cihaz, Bluetooth üzerinden mobil APP'ye bağlanabilir. APP, 17 araba konumu için veri kaydedebilir ve her konum, kapı, ön kapak, sol A sütunu, sağ B sütunu ve benzeri gibi 8 veriyi depolayabilir. Kaydedilen veriler uygulamada oluşturulabilir ve yazdırılmak üzere bir bilgisayara kopyalanabilir veya bir albüme kaydedilebilir veya WeChat ve diğer yöntemlerle paylaşılabilir. Kaydedilen birden fazla test verisi seti, arşivleme ve analiz için sınıflandırılabilir.

  Standart modeller yukarıdaki işlevlere sahip değildir.

 2. 2. Boya kalınlık ölçerin test hızı hızlı mı? Doğru mu?

  Linshang boya kalınlık ölçerin tepki hızı çok hızlıdır. 0.5s'de bir veri üretebilir. Piyasadaki en hızlı test araçlarından biridir. Elinizin ne kadar hızlı olduğu ve aletin ne kadar hızlı olduğu.

  Linshang boya kalınlık ölçer, test edilmesi ve standartlara uygunluğun sağlanması için Çin Ulusal Metroloji Enstitüsüne gönderilebilir.

 3. 3. Cihazın kalibrasyon yapılmadan sadece sıfırlanması mı gerekiyor? Hangi durumlarda sıfır ayarı yapmamız gerekir?

  Evet, cihazın kalibre edilmesi gerekmez, sadece sıfır ayarı yapılır.

  • Test edilen arabanın gövde malzemesi değiştiğinde

  • Alet uzun süredir kullanılmamaktadır.

  • Ortam sıcaklığı önemli ölçüde değiştiğinde

  • Pil değiştirildikten sonra

 4. 4. Arabanın yeniden boyanıp boyanmadığı nasıl belirlenir?

  • Şu anda piyasadaki farklı marka arabaların boya kalınlıkları tam olarak aynı değil. Bu nedenle, belirli bir arabanın boya filmi kalınlığını ölçerken, önce araba tavanındaki boya kalınlığını ölçebilirsiniz, çünkü araba tavanı dış kuvvetlerden ve çiziklerden, eziklerden veya deformasyonlardan nadiren etkilenir, orijinal boyayı tutma olasılığı daha yüksektir. kalınlık.

  • Arabanın belirli konumunu test etmek için üst, alt, sol, sağ ve ortadaki beş noktayı test edip beş verinin ortalama değerini hesaplayabilirsiniz. Bir noktanın değeri 30μm'den fazla olan ortalama değerden büyükse, bu konum boyanmış olabilir.