Kaplama Kalınlığı Ölçer Seçimi ve SSS

Yüzey kaplamasının boya kalınlığını ölçmek için kaplama veya boya kalınlık ölçerler kullanılır. Metalik yüzeylere eloksal, galvanizleme ve çinko kaplama yapılırken önemli bir boyama filmi ve kalite kontrol aracıdır.

Manyetik kalınlık ölçer, demir ve çelik gibi demirli metal yüzeylerde manyetik olmayan boya, kaplama, yalıtım tabakası ve kuru film kalınlığını (DFT) tahribatsız olarak ölçmek için kullanılabilir.

Girdap akımı kalınlık ölçer, bakır ve alüminyum gibi demir içermeyen metal yüzeyler üzerindeki iletken olmayan kaplama kalınlığını ölçmek için kullanılır.

Otomotiv boya sayaçları, araba boyasının kalınlığını ve homojenliğini ölçmek, yeniden boyanmış noktaları ortaya çıkarmak, gizli hasarları belirlemek ve açıklanmayan kazaları ortaya çıkarmak için kullanılabilir. Bu işlev, arabanın gerçek değerini belirlerken çok yardımcı olur. Araba boyası kalınlığını ölçmek için manyetik kalınlık ölçer veya girdap akımı kalınlık ölçer yeterli değildir, çünkü araba boyası kalınlığının alt tabakaları hem demirli hem de demirsiz metal içerir.

Bu nedenle, çift kullanımlı bir kaplama kalınlık ölçer rolünü oynar, en iyi çift kullanımlı kaplama kalınlık ölçeri seçmek için aşağıda listelenen kaplama kalınlık ölçerlerine başvurabilirsiniz.

I. Kaplama Kalınlığı Ölçer Seçimi

Modeli LS220H LS221 LS223 LS225+F500 LS225+N1500
Dış görünüş LS220H Kuru Film Kalınlık Ölçer LS221 Kaplama Kalınlığı Ölçer LS223 Kaplama Kalınlığı Ölçer LS225+F500 Kaplama Kalınlığı Ölçer 	 LS225+N1500 Ultra İnce Kaplama kalınlığı Test Cihazı
Ölçüm aralığı 0-2000μm Fe: 0-5000μm;NFe: 0-3000μm 0-500μm 0-1500μm
sonda ayrılmaz Harici kalem şeklinde
Özellik Küçük boy Dar alanlarda kullanılır Kalın kaplamaları test etmek için uygun Demirli metal üzerinde kaplama kalınlığı ölçümü Demir dışı metal üzerinde kaplama kalınlığı ölçümü
Çözünürlük 0,1μm: (0μm - 99,9μm);1μm: (100μm – 999μm);0,01mm: (1,00mm - 2,00mm) 0,1μm: (0μm - 99,9μm);1μm: (100μm – 999μm);0,01mm: (1,00mm - 5,00mm)) 0,1μm: (0μm - 99,9μm);1μm: (100μm - 500μm) 0,1μm: (0μm - 99,9μm);1μm: (100μm - 999μm);0,01mm:(1,00mm – 1,5mm)
Kesinlik ≤±(3%H+2μm), H standart değerdir 0 -3000μm:≤±(3%H+2μm), H standart değerdir;3000μm -5000μm:≤±(5%H+2μm),H standart değerdir ≤±(2%H+0.3μm)5 noktalı kalibrasyondan sonra, H standart değerdir ≤±(2%H+0.3μm)5 noktalı kalibrasyondan sonra, H standart değerdir
Prensip Fe: Hall Etkisi / NFe: Eddy akımı Manyetik indüksiyon girdap akımı
Ölçüm Aralığı 0.5s 1.5s 1.5s

II. En iyi kaplama kalınlığı ölçerler

1. LS220H Kuru Film Kalınlık Ölçer (Entegre prob)

LS220H kuru film kalınlık ölçer, bakır, çelik, demir veya alüminyum gibi her türlü demir veya demir dışı metal yüzeylerde kuru film ve kaplama kalınlığını ölçmek için daha uygundur.

● Bir veriyi 0,5 saniye içinde ölçen son derece hassas prob
● Dijital prob, sıfır konumunu kaymadan uzun süre sabit tutar
● Yüksek doğruluk ve iyi tekrarlanabilirlik
● Hem demir hem de alüminyum için, manyetik ve manyetik olmayan yüzeylerde otomatik olarak açılır

2. LS221 Kaplama Kalınlığı Ölçer (Harici prob)

LS221 kaplama kalınlık ölçer, bakır, çelik, demir veya alüminyum gibi her türlü demir içeren veya içermeyen metal yüzeylerde kaplama ve toz kalınlığını ölçmek için daha uygundur. 0,5 sn'lik ultra kısa ölçüm dahili ve küçük boyutu ile çok kompakt ve taşıması kolaydır.

● Ölçüm aralığı:0.0-2000μm
● Hızlı ölçüm, 0,5 sn ölçüm aralığı
● Kalibrasyon yok, sadece sıfır ayar
●Dar alan testi için uygun kablo probu ile

3. LS223 Kaplama Kalınlığı Ölçer (Harici Problu)

LS223 kaplama kalınlığı ölçer, prob test nesnesiyle temas ettiğinde otomatik açmayı ve düğmeye basarak manuel açmayı destekler, 0,5 saniyelik ultra kısa dahili ölçüm ve küçük boyut, çok kompakt ve taşıması kolaydır.

● Ölçüm aralığı: Fe:0.0-5000μm,NFe:0.0-3000μm
● Hızlı ölçüm, 0,5 sn ölçüm aralığı
● Kalibrasyon yok, sadece sıfır ayar.
● Sıcaklık kompanzasyon fonksiyonu ve dijitalleşen analog sinyal fonksiyonu ile mükemmel bir ölçüm doğruluğu sağlayabilir

4. Ultra İnce Kaplama Kalınlığı Ölçer (Harici Prob)

● Kaplama kalınlığını demir esaslı alt tabaka üzerinde test edin
● 10μm'nin altındaki ultra ince kaplama kalınlığını test edin
● Yüksek ölçüm doğruluğu ve tekrarlanabilirlik
● Doğruluğu sağlamak için isteğe bağlı test fikstürü
● Kaplama kalınlığını demir dışı alt tabaka üzerinde test edin
● Yüksek ölçüm doğruluğu ve tekrarlanabilirlik
● 10μm'nin altındaki ultra ince kaplama kalınlığını test edin
● Doğruluğu sağlamak için isteğe bağlı test fikstürü

IV. Linshang Kaplama Kalınlığı Ölçer SSS

 1. 1. Ürün garantisi ne kadardır?

  Linshang kaplama kalınlık ölçer, 90 gün içinde herhangi bir sebep olmaksızın fabrikaya iade edilebilir (İnsan hasarı yoktur ve ikinci satış için kullanılabilir). Tedarikçi, bir yıl garanti ve satış sonrası ömür boyu bakım hizmeti sağlar.

 2. 2. Linshang kaplama kalınlık ölçer ile hangi malzemeler test edilebilir?

  Linshang kaplama kalınlığı ölçer, hem Hall Etkisini hem de girdap akımı prensibini kullanır. Alt tabakayı otomatik olarak tanıyan ve demir bazlı ve demir dışı bazlı ölçüm modları arasında geçiş yapan, demir-alüminyum çift kullanımlı bir cihazdır.

  • Çelik, demir vb. gibi manyetik metal yüzeyler üzerindeki manyetik olmayan kaplamanın (boya, vernik, emaye, galvanizli) kalınlığını ölçmek için uygundur.

  • Bakır, alüminyum, döküm çinko, vb. gibi manyetik olmayan metal yüzeyler üzerindeki iletken olmayan kaplamaları (kaplamalar, anotlanmış katmanlar) ölçmek için de uygundur.

 3. 3. LS220H ve LS221 arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?

  • Aynı nokta: LS220H ve LS221'in ölçüm parametreleri aynıdır. İki metre hem demir hem de demir dışı yüzeyler için kullanılabilir, aralık 0-2000 mikrondur.

  • Fark: LS220H, tek elle çalıştırılabilen entegre bir tiptir. LS221, dar alanlarda ve daha yüksek veya daha düşük konumlardaki ölçümler için daha uygun olan, okumayı ve çalıştırmayı daha uygun hale getiren bölünmüş tip bir cihazdır.

 4. 4. LS221 ve LS223 arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?

  Aynı nokta: LS221 ve LS223 kaplama kalınlığı ölçüm cihazlarının probları, bazı küçük alanları ve daha yüksek veya daha düşük konumları ölçebilen harici bir hat aracılığıyla ana üniteye bağlanır. Okumak daha uygundur.

  Fark: LS223, test sırasında otomatik tetik başlatmayı da destekler. LS221 kaplama kalınlığı ölçerin bu işlevi yoktur.

 5. 5. Cihazı kullanmadan önce kalibre etmem gerekiyor mu?

  Hayır, Linshang kaplama kalınlık ölçer kalibrasyon gerektirmez ve sadece sıfır ayarı yapılarak kullanılabilir.

 6. 6. Hangi durumlarda sıfır ayarı yapmamız gerekir?

  Testten önce sıfır ayarının önerildiği birkaç durum:

  • Test edilen malzeme substratı değiştirildi

  • Alet uzun süredir kullanılmamaktadır.

  • Ortam sıcaklığı büyük ölçüde değiştiğinde

  • Alet bir pil ile değiştirildi

 7. 7. Linshang kaplama kalınlık ölçer bir ölçüm sertifikası sağlıyor mu?

  Linshang kaplama kalınlığı ölçer, yetkili metroloji enstitüsünün denetimini sağlayabilir. Bir metroloji sertifikasına ihtiyacınız varsa, inceleme için yetkili bir üçüncü taraf metroloji enstitüsüne gönderebilirsiniz. Firmamız adına muayene hizmeti de firmamız tarafından verilmektedir. Muayene tamamlandıktan sonra, metroloji enstitüsü size ödeme konusunda bilgi verecektir.