OD ve Işık Geçirgenliği Ölçer Seçimi ve SSS

Malzeme geçirgenliği tespiti için profesyonel bir ekipman olarak ışık geçirgenliği ölçer, cam ve plastik gibi çeşitli şeffaf ve yarı saydam malzemelerin geçirgenlik testinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Profesyonel bir ışık geçirgenliği ölçer üreticisi olarak Linshang, müşterilere ışık geçirgenliği ölçeri satın almanız için kapsamlı bir referans sağlayan Linshang ışık geçirgenliği ölçerin fiyatını, özelliklerini ve parametrelerini sağlar.

I. Linshang Işık Geçirgenliği Ölçer Seçim Tablosu ve Fiyat Listesi

Modeli LS110 LS116 LS117
Dış görünüş LS110 Işık Geçirgenliği Ölçer LS116 Işık Geçirgenliği Ölçer 	 LS117 Optik Yoğunluk Ölçer
test parametreleri Işık geçirgenliği Işık geçirgenliği optik yoğunluk
Prensip Düzenli iletim yaygın iletim
Malzemeler Düzgün ve şeffaf malzemeler Mat yüzey yarı saydam malzeme
Başvuru Araba ön camı, pencere ve cam Cam, PC malzemeleri Abajurlar, zirkonya ve diğer yanardöner, yarı saydam, buzlu malzemeler
Minimum test nesnesi boyutu 40mm*40mm Çap 10mm çap 2mm
Kesinlik ±%2 ±%1 ±%1 (%0-%50)±%2 (%50-%100DÇ)±0,02 (0-2,00OD)±%2 (2,00-6,00OD)
Çözünürlük %0.1 %0,001 (%0 - %10)0,01 (%10 - %100) VLT: %0,0005 (%0 - %10); %0,005 (%10 - %100 OD): 0,001 OD (0,00-2,00OD); 0,01 OD (2,00-4,00 OD);0,1 OD (4,00-6,00 OD)
Işık kaynağı 380nm-760nm, CIE fotopik parlaklık işlevine uygundur

II. Linshang Işık Geçirgenliği Ölçer Ürün Detayları

1. Linshang LS116 Yüksek Hassasiyetli Işık Geçirgenliği Ölçer

Esas olarak cam ürünlerin geçirgenliğini test etmek için kullanılır. Cihaz, CIE fotopik parlaklık işleviyle uyumlu beyaz bir ışık kaynağı kullanır. Paralel bir ışık yolu tasarımı benimser, böylece bu ışık geçirgenliği ölçerin doğruluğu ± %1'e ulaşabilir. Piyasadaki en yüksek doğruluğa sahip, taşınabilir, yüksek hassasiyetli bir ışık geçirgenliği ölçer olduğu söylenebilir.

● Basit kullanım, hızlı ölçüm ve çözünürlük %0,001'e ulaşabilir
● İki test yöntemi: sabit tabanlı ölçüm ve yerinde ölçüm (prob, daha büyük malzemeleri test etmek için alınabilen kendi manyetik kuvvetine sahiptir)
● Yüksek hassasiyet, 100 mm kalınlığındaki malzemeleri ölçebilir
● Çin Ulusal Metroloji Enstitüsü denetimini geçtiğinizden emin olun
● Güç kaynağı: 4 adet AAA pil
modeli: LS116

2. Linshang LS117 Işık Geçirgenliği Ölçer (optik yoğunluk ölçer)

Linshang LS117 ışık geçirgenliği ölçer ayrıca optik yoğunluk ölçer olarak da adlandırılır; bu, yanardöner, mat ve buğulu malzemeler gibi yarı saydam malzemelerin tespiti için uygun bir araçtır. Entegre küre ile dağınık iletim prensibini kullanır. Aynı zamanda film, alüminize film ve diğer malzemelerin optik yoğunluk tespiti için uygun bir optik yoğunluk ölçerdir.

● Işık kaynağı, CIE fotopik parlaklık işleviyle uyumludur ve ulusal ölçüm denetimini geçmesini sağlar
● Buzlu cam, yanardöner akrilik ve diğer malzemelerin iletim testine uygulanabilir
● Alüminize film gibi düşük ışık geçirgenliği olan malzemeler için optik yoğunluk testi
● Optik yoğunluk ölçüm doğruluğu: ± 0,02 (0 --- 2,00 OD), ± %2 (2,00 --- 6,00 OD)
● Güç kaynağı: 4 adet AAA pil
modeli: LS117

3. Linshang LS110 Bölünmüş Işık Geçirgenliği Ölçer

Linshang LS110'un bölünmüş tip ışık geçirgenliği ölçer olarak adlandırılmasının nedeni, cihazın bir ana ünite ve bir yardımcı üniteden oluşmasıdır. Ana makine ile yardımcı makine arasında otomatik olarak birbirini çekebilen güçlü bir manyetik kuvvet vardır. Bu özel yapısal tasarım sayesinde, bu cihaz özellikle otomobil ön camları ve giydirme cephe camları gibi takılı camların ışık geçirgenliğinin tespiti için uygundur. Otomobil ön camının geçirgenliği için ulusal bir standart olduğundan, bu LS110 bölünmüş ışık geçirgenliği ölçer araba muayene istasyonlarında, araç yönetim ofislerinde, trafik polisi tugaylarında ve diğer kurumlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

● Kablosuz bölünmüş tasarım, geniş LCD ekran, trafik polisi yerinde test ve çekim arşivi için uygun.
● Işık kaynağı: 380nm-760nm tam dalga boyu, CIE fotopik parlaklık işleviyle uyumlu
● Ölçüm doğruluğu: ± %2'den daha iyi (renksiz ve homojen ışık ileten madde)
● Güç kaynağı: şarj edilebilir lityum pil
modeli: LS110

Linshang Technology, çeşitli endüstrilerin uygulamalarına ve test edilen ürünlerin performans farklılıklarına göre, kullanıcıların seçebileceği farklı tipte ışık geçirgenliği ölçüm cihazları sağlar. Her zaman ihtiyacınız olan bir tane olduğuna inanıyoruz.

III. Linshang Işık Geçirgenliği Ölçer hakkında SSS

 1. 1. Bir arabanın ön camını test etmek için LS110 veya LS116 ışık geçirgenliği ölçeri kullanmalı mıyım?

  Her iki ürün de kullanılabilir. LS110 ışık geçirgenliği ölçüm cihazını genel olarak trafik polisi ekipleri, araç muayene istasyonları ve diğer durumlarda ürün özelliklerine göre kullanmanızı öneririz çünkü bu tür yerlerin arşivlendikten sonra fotoğraflanması gerekir. Araç ön dişlisinin yerinde ölçümü için, aletin bağlantı hattı olmadan çalıştırılması daha uygundur. Ancak bazı optik cam üreticileri veya otomotiv camı üreticileri için LS116 ışık geçirgenliği ölçer daha esnektir.

 2. 2. LS116 ışık geçirgenliği ölçerin piyasadaki benzer ürünlere göre avantajları nelerdir?

  1. Paralel ışık yolu tasarımı ile test malzemesi 100 mm kalınlığa kadar ölçüm yapabilir.

  2. CIE fotopik parlaklık işlevine uygun yüksek hassasiyet ve hassasiyet ± %1'den daha iyidir ve Çin Ulusal Metroloji Enstitüsü'nün testini geçmesini sağlar.

  3. Yüksek çözünürlük, en yüksek çözünürlük %0,001'e ulaşabilir.

  4. Işık geçirgenliği %99,8'e kadar ölçülebilir. Sıradan aletler için, ışık geçirgenliği %96'dan yüksekse, alet %100 geçirgenlik gösterecektir.

 3. 3. LS116 ışık geçirgenliği ölçerin kullanım ömrü ne kadardır? Kalibrasyon gerekiyorsa, ne sıklıkla kalibre edilmesi gerekir?

  1. Enstrümanın beş altı yıl kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Cihaz, test materyalleri koymadan açıldığında, cihaz ekranı %100 ışık geçirgenliğini gösterebildiği sürece, bu, cihazın normal şekilde test edilebileceği anlamına gelir.

  2. Ulusal Metroloji Enstitüsü, cihazın yılda bir kez kalibre edilmesini tavsiye eder, ancak ışık geçirgenliği ölçerimiz kendi kendine kalibrasyonu hâlâ geçebildiği sürece, test verileri doğrudur.

 4. 4. LS116 ışık geçirgenliği ölçer ile LS117 optik yoğunluk ölçer arasındaki fark nedir?

  LS116, şeffaf düzgün düzenli iletim malzemelerinin ışık geçirgenliğini ölçmek için uygundur. Ölçülen malzemenin çapı 10 mm'den büyük, kalınlığı 100 mm'den az olmalıdır.

  LS117, yanardöner, sis ve mat malzemeler gibi dağınık iletim malzemelerinin ışık geçirgenliğinin yanı sıra düşük geçirgenlik malzemelerinin optik yoğunluğunu ölçmek için uygundur. Ölçülen malzemenin çapı 2 mm'den büyük olmalıdır.

 5. 5. LS117 optik yoğunluk ölçer neden bu kadar pahalı?

  LS117, ışık geçirgenliğini ve optik yoğunluğu aynı anda ölçen cisimden yansımalı iletim ilkesini benimser. Opalescent, sis ve mat malzemeler gibi yarı saydam malzemelerin ışık geçirgenliğini ve düşük geçirgenlikteki malzemelerin optik yoğunluğunu ölçebilir. Piyasadaki çoğu ışık geçirgenliği ölçer, yalnızca normal iletim malzemelerinin ışık geçirgenliğini test edebilir. Bir cisimden yansımalı iletim malzemesinin geçirgenliği, doğru veriler için yayılmalı iletim ilkesine dayalı bir aletle ölçülmelidir.

  LS117'nin test verileri X-rite 341C ile aynıdır ancak fiyatı çok daha uygundur.

 6. 6. Filmi test etmek için LS117 optik yoğunluk ölçer kullanabilir miyiz?

  Cihaz yalnızca siyah filmi test edebilir, ancak sarı filmi test edemez.

 7. 7. Mürekkep / alüminyum kaplamanın kalınlığını ölçmek için LS117 optik yoğunluk ölçer kullanabilir miyiz?

  LS117, malzemenin kalınlığını değil optik yoğunluğunu (OD) ölçer. Bununla birlikte, bir malzemenin optik yoğunluk değeri (OD), malzemenin kalınlığı ile orantılıdır. Optik yoğunluk değeri (OD) ne kadar büyük olursa, malzeme o kadar kalın olur. Kalınlık homojenliğini kontrol etmek isterseniz, karar vermek için OD değerini de kullanabilirsiniz.

 8. 8. LS117'nin verileri, yanardöner malzemeyi test ederken spektrometre + entegre küre verileriyle karşılaştırıldığında nasıldır?

  • LS117 tarafından ölçülen geçirgenlik biraz daha yüksek olacak ve optik yoğunluk biraz daha düşük olacaktır. Uluslararası standartlarda şu şekilde açıklanmaktadır:

  • ISO 5 serisi standardı, entegre küre yöntemi yerine yanardöner cam yöntemini kullanır. Gereksinimleri karşılayan herhangi bir difüzyon yöntemi kullanılabilse de, basit olması açısından, difüzyon yöntemini entegre küre difüzyon yönteminden ayırt etmek için genellikle "opalesan cam" kullanılır. Opalescent cam ve numune arasındaki karşılıklı yansımanın etkisinden dolayı, elde edilen yoğunluk değeri genellikle entegre küre yöntemiyle elde edilenden biraz daha düşüktür. Gerçek etki, yanardöner camın yansıtma özelliklerine ve difüzöre bakan numune yüzeyine bağlıdır.